Wybielanie zębów
fot. graphicstock.com

O białych zębach marzy chyba każdy z nas. Jednak nie każdy miał szczęście urodzić się z nimi. Większość osób potrzebuje mniejszej lub większej ingerencji, by zapewnić sobie wymarzony uśmiech. Niestety regularne szczotkowanie zębów pastą wybielającą nie wystarcza, dlatego często potrzebne jest profesjonalne wybielanie zębów. Jakie inne możliwości możemy wykorzystać, by wreszcie uśmiechać się bez poczucia wstydu?

Dlaczego tak ważne są dla nas białe zęby?

Nasz uśmiech jest naszą najlepszą wizytówką. Czy to na spotkaniu biznesowym, czy na randce, a także na co dzień – chcemy wyglądać i prezentować się nieskazitelnie. A żółte czy szarawe zęby skutecznie nam to uniemożliwiają. Nie uśmiechamy się więc w sposób naturalny, co może nadawać nam groteskowego wyglądu. Taki uśmiech odbiera nam pewność siebie, bez której nie wyglądamy ani atrakcyjnie, ani profesjonalnie. Wstydzimy się – i to widać!
Jeśli więc Twój uśmiech budzi Twoje zastrzeżenia – powinieneś zgłosić się do kliniki stomatologicznej i pomówić z lekarzem o dostępnych metodach wybielania zębów.

Skuteczne metody

Istnieją metody wybielania zębów, które przeprowadzimy wyłącznie w gabinecie lekarskim. Są także takie, które możemy stosować w domu, oraz metody wspomagające czy uzupełniające. Cechują się one jednak różnym stopniem skuteczności.
Na pierwszej wizycie lekarz dokładnie obejrzy Twoje zęby i zaproponuje plan działania. Dostosuje odpowiednią metodę wybielania, opowie o jej wadach i zaletach oraz spodziewanych efektach zabiegu.

By zabiegi te były skuteczne, wybierz klinikę, która cieszy się dobrą renomą i jest polecany przez innych pacjentów. Takim miejscem jest Beauty Dent. Poza profesjonalizmem personelu ma do zaoferowania pełen pakiet usług w wygodnej lokalizacji. Mieszczący się przy ulicy Wrocławskiej gabinet zapewnia dobry dojazd i dogodne godziny przyjmowania pacjentów oraz klimatyzowane, przestronne i komfortowe pomieszczenia, które podziwiać możecie pod tym linkiem http://beauty-dent.pl/

Metoda laserowa

To sposób wybielania zębów stosowany wyłącznie w gabinetach stomatologicznych. Polega na nałożeniu specjalnego żelu na zęby pacjenta. Jego aktywacja następuje w czasie naświetlania lampą laserową, które trwa około 20 minut. Zabieg taki wykonuje się trzykrotnie w ciągu jednej wizyty. Łatwo więc obliczyć, że na wybielenie zębów tą metodą przeznaczyć musimy minimum 1,5 godziny.

Do zalet wybielania zębów metoda laserową należą:

 • spektakularne wręcz efekty, które pozwolą wybielić zęby nawet o 15 odcieni,
 • krótki czas stosowania zapewnia maksymalnie widoczny efekt,
 • efekty utrzymują się dość długo, bo aż 2 – 3 lata,
 • jest to metoda bezpieczna, nie niszczy szkliwa.

Wadą tej metody jest natomiast możliwość wystąpienia podrażnienia dziąseł w wyniku działania żelu oraz konieczność stosowania po jej wykonaniu diety nie zawierającej produktów mogących przebarwić zęby .

Metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa znana jest także jako wybielanie nocne i jest wykonywane przez pacjenta w domu.
Pacjentowi indywidualnie dobiera się nakładkę na zęby, tak zwaną szynę. Dzięki temu, że jest ona wykonywana na wymiar, doskonale pasuje do kształtu i rozmieszczenia zębów. Jest to istotne nie tylko ze względu na efektywność zabiegu, ale także na bezpieczeństwo – wyciekający spod źle dopasowanej nakładki żel mógłby podrażnić dziąsła osoby noszącej ją.
Na nakładkę aplikowany jest żel wybielający, następnie pacjent samodzielnie nakłada ją na zęby. Najlepiej zakładać szynę na noc, przez 10-14 dni pod rząd.
Nakładki wykonuje się w gabinecie dentystyczny, lekarz pobierze wycisk szczęk już przy pierwszej wizycie, a nakładka będzie doskonale dopasowana, byś jak najszybciej mógł cieszyć się pięknymi, białymi zębami. Efekty są widoczne już po drugiej nocy.

Zalety i wady stosowania metody nakładkowej

Szereg zalet tej metody zadecydował o jej dużej popularności wśród pacjentów. Do najważniejszych z nich należą:

 • jest to metoda osiągająca nawet 95% skuteczności,
 • stosowane na noc nakładki nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności oraz pozostają niewidoczne dla osób z naszego otoczenia,
 • metoda ta, poprawnie wykonana, jest bezpieczna dla zębów i dziąseł,
 • możliwe jest wybielenie nawet martwych zębów,
 • szybko zauważymy pierwsze efekty – zwykle są one widoczne już po drugiej nocy stosowania nakładki.

Można wymienić także kilka wad metody nakładkowej:

 • jest stosunkowo długotrwałe – nawet do 14 nocy,
 • także tutaj obowiązuje tzw. biała dieta.

W wyborze odpowiedniej metody pomoże Ci lekarz stomatolog. Więcej na temat poszczególnych metod wybielania zębów znajdziesz na stronie (http://beauty-dent.pl/oferta/wybielanie-zebow-krakow/) Beauty Dent, profesjonalnego gabinetu dentystycznego w Krakowie.

Wybielanie zębów – inne metody

Istnieje kilka działań uzupełniających efekty profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Należą do nich na przykład:

 • porzucenie nałogu palenia tytoniu,
 • unikanie pokarmów i napojów, które mogą powodować silne przebarwienia zębów. Należą do nich kawa, herbata, czerwone wino, szpinak, buraki oraz ciemne owoce i ich przetwory,
 • szczotkowanie zębów pastą wybielającą.

Połączenie metod profesjonalnych oraz sposobów uzupełniających i powstrzymanie się od złych nawyków pozwoli Ci uzyskać lśniące, białe zęby i na nowo zbudować wiarę w Twoją atrakcyjność.

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię