recepta
fot. elements.envato.com

Coraz więcej pacjentów korzysta z recept wystawionych przez internet. Wystarczy tylko parę minut, by umówić się na wizytę lekarską online, a także otrzymać zwolnienie lekarskie oraz receptę na leki. Sprawdź, gdzie dostępne są wizyty lekarskie przez internet, a także jak z nich skorzystać.

Jak korzystać z porad lekarskich na odległość?

Obecnie, gdy nadal istnieje wysokie zagrożenie ze strony koronawirusa, wiele wizyt medycznych prowadzonych jest nie w formie osobistego kontaktu między lekarzem a pacjentem, ale na odległość.

Konsultacja medyczna na odległość może odbywać się na dwa sposoby:

  • teleporada – porada telefoniczna
  • porada lekarska online

W ramach porady medycznej na odległość można skorzystać z konsultacji lekarza, który odpowie także na zadane mu pytania, a ponadto otrzymać e-zwolnienie lekarskie oraz receptę na leki w formie e-recepty.

Gdzie można skorzystać z wizyty lekarskiej online?

Obecnie coraz więcej placówek medycznych oferuje porady medyczne nie tylko jako teleporady, ale także jako porady internetowe. Konsultacja online jest często wygodniejsza dla pacjenta i lekarza. Wizyta odbywa się wtedy za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego z wykorzystaniem komunikatorów internetowych.

Wizyty lekarskie online oferują przede wszystkim prywatne placówki medyczne, w tym placówki zaliczane do większych sieci – grup medycznych.

Z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz online, aby wybrać taką placówkę, w której będzie można skorzystać z szybkiej pomocy lekarza o konkretnej specjalności.

Jak odbywa się porada lekarska przez internet?

Porada lekarska online wymaga wcześniejszego umówienia się na wizytę. W tym przypadku należy zarejestrować się na stronie przychodni internetowej, wybrać lekarza, a następnie umówić się na dogodny termin.

Płatność za usługę medyczną odbywa się za pośrednictwem internetu – należy zrealizować ją przed wizytą. Można skorzystać wtedy z szybkiego przelewu albo z płatności kartą. Dzięki szybkim systemom płatności wpłata od razu dociera do adresata.

Jak otrzymać receptę online?

Lekarz udzielający porad medycznych przez internet może wystawiać także recepty online – https://receptyonline24.pl/ Przed wystawieniem recepty lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie wypisuje e-receptę na jego dolegliwości.

E-receptę można otrzymać między innymi na:

  • leki przeciwbólowe
  • leki stosowane na schorzenia przewlekłe
  • środki antykoncepcyjne i antykoncepcję awaryjną

Wystawiona e-recepta ma formę kodu. Można zrealizować ją w każdej aptece na terenie Polski. Wystarczy tylko podać jej kod oraz swój numer PESEL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj