Strona główna Tagi Czerwone wino

Tag: czerwone wino

Wina domowe – podstawowe zasady domowego wytwórstwa

Wytwarzanie wina domowego to czysta zabawa i przyjemność. Nie potrzebujemy zbyt wiele, żeby je wyprodukować i delektować się jego smakiem.

Wino czerwone – mini przewodnik dla smakoszy wina

Wino czerwone produkowane jest z niebieskich, czerwonych bądź granatowych odmian wina. Wina te charakteryzują się ciemnoowocowym bukietem smaków i aromatów.

Gamay – Burgundzki Szczepy Wina

Gamay to francuski szczep wina, pochodzący z regionu Burgundia. Szczególnie ceniony za świeżość i lekkość. Wina z niego produkowane są raczej tanie i jednobarwne

Malbec – co musi o nim wiedzieć każdy winomaniak?

Malbec to czerwony, charakterystyczny szczep winny. Ciemne winogrona dają niemal czarne, gęste wino z dużą zawartością garbinków.

Siarczyny. Czy są wina bez nich?

Siarczyny są naturalnem efektem fermentacji i dzięki nim powstaje wino. Powstają również w procesie fermentacji innych produktów spożywczych - piwa czy chleba. Czasami do wina są dodawana siarczyny dodatkowo, aby dokonać dodatkowej konserwacji produktu. Siarczyny działają w tym wypadku jak przeciwutleniacze.

Wino Merlot dla każdego i na każdą okazję

Merlot jest jednym z najpopularniejszych czerwonych szczepów win. Pochodzi z francuskiego regionu Bordeaux, a swoją nazwę zawdzięcza kosowi - ptakowi występującemu powszechnie w zachodniej europie. Ptak ten posiada piękne, czarne pióra, które przypominają kolor merlota.

Wybór redakcji