fot. elements.envato.com

Wino czerwone jest produkowane z czerwonych, brunatnych bądź niebieskich winogron. W produkcji win czerwonych, w przeciwieństwie do win białych, owoce nie pozbawiane są skórek. To właśnie skórki winogron w głównej mierze determinuje barwę wina, a konkretnie zawarte w nich antocyjany. Autentyczny kolor wina może przybierać barwy od intensywnego fioletu, charakterystycznego dla młodych win, aż po barwę ciemnej, czerwonej cegły będącej kolorem wina mocno dojrzałego.

Poza kolorem skórki winogron są także źródłem garbików głównie tanin. Substancje te są z łatwością wyczuwalne w zawierających je winach, nadając im suchego posmaku. Garbniki nadają także winom czerwonym cechę długowieczności. To one są także odpowiedzialne za niezwykłą cechę dojrzewania czerwonego trunku, wino takie podczas leżakowania potrafi diametralnie zmienić swój armat i smak. W połączeniu z warunkami przechowywania, np. w środowisku dębowej beczki, wina czerwone nabierają unikatowego charakteru docenianego przez amatorów i prawdziwych koneserów tego typu trunków.

Wszystkie czerwone wina charakteryzuje wspólna linia zapachowa i smakowa. Wyczuwalne są aromaty i posmak owoców czerwonych i czarnych, głównie jeżyn, czarnych porzeczek, wiśni, czy truskawek. Wspólne są również aromaty przypraw takich jak pieprz czy cynamon oraz ziół. W każdym z czerwonych wyraźnie bądź bardzo subtelnie wyczuwalny jest również ziemisty suchy posmak  garbników. W każdym z win czerwonych aromaty te grają inny utwór, dominując bądź grając w tle winnego dzieła.

Wina jednogatunkowe obok ich nazw handlowych, nazywa się tak jak szczep winogron, z którego trunek się produkuje.

Wino czerwone: podstawowe informacje

Wszystkie rodzaje czerwonych win są produkowane z czerwonych, brunatnych bądź niebieskich winogron. Wino czerwonew produkcji, w przeciwieństwie do win białych, owoce nie pozbawiane są skórek. To właśnie skórki winogron w głównej mierze determinuje barwę wina, a konkretnie zawarte w nich antocyjany. Autentyczny kolor wina może przybierać barwy od intensywnego fioletu, charakterystycznego dla młodych win, aż po barwę ciemnej, czerwonej cegły będącej kolorem wina mocno dojrzałego.

Wino czerwone: właściwości zdrowotne

Wino czerwone
Wino czerwone

Poza kolorem skórki winogron są także źródłem garbików głównie tanin. Substancje te są z łatwością wyczuwalne w zawierających je winach, nadając im suchego posmaku. Garbniki nadają także winom czerwonym cechę długowieczności. To one są także odpowiedzialne za niezwykłą cechę dojrzewania czerwonego trunku, wino czerwone także podczas leżakowania potrafi diametralnie zmienić swój armat i smak. W połączeniu z warunkami przechowywania, np. w środowisku dębowej beczki, wina czerwone nabierają unikatowego charakteru docenianego przez amatorów i prawdziwych koneserów tego typu trunków.

Wino czerwone: zdrowe i smaczne

Wszystkie czerwone wina charakteryzuje wspólna linia zapachowa i smakowa. Wyczuwalne są aromaty i posmak owoców czerwonych i czarnych, głównie jeżyn, czarnych porzeczek, wiśni, czy truskawek. Wspólne są również aromaty przypraw takich jak pieprz czy cynamon oraz ziół. W każdym z czerwonych win wyraźnie, bądź bardzo subtelnie wyczuwalny jest również ziemisty suchy posmak  garbników. Każde wino czerwone  posiada aromaty, które grają inny utwór – dominując,  bądź grając w tle winnego dzieła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj