Jak pozbyć się egzemy

W tym artykule znajdziemy szereg odpowiedzi na temat egzemy.  Mam  nadzieję, że zaciekawi to nie tylko ludzi zdrowych, ale i ludzi, którzy borykają się z tą chorobą. Po pierwsze, co to jest egzema, po drugie jak się objawia.

Egzema jest to choroba skóry,  najczęściej występuje na stopach  i dłoniach, może jednak dotyczyć innych rejonów ciała. Choroba ta jest dla pacjenta bardzo uciążliwa, nie rzadko zmiany są tak duże na stopach, że utrudniają chodzenie, występuje bardzo duża bolesność, skóra jest bardzo wysuszona. Lokalizacja na dłoniach też nie należy do mniej dokuczliwych, zmiany mogą przeszkadzać a nawet uniemożliwiać wykonywanie prostych czynności. Jest to choroba skóry, a co za tym idzie akceptacja otoczenia, zrozumienie to bardzo ważny czynnik w leczeniu. Chorzy na egzemę potrzebują spokoju, stres ograniczyć do minimum.

Inna nazwa Egzemy używana szczególnie przez lekarzy to Wyprysk. Jak napisałam wyżej występuje na dłoniach i stopach, to ulubione miejsca występowania egzemy. Jest to reakcja alergiczna na związki chemiczne, drażniące czynniki bezpośrednio na skórę, tak, więc choroba ma podłoże alergiczne, niekiedy występuję razem z atopowym zapaleniem skóry. Na skórze pojawiają się czerwone zmiany grudkowe z widocznymi pęcherzykami, towarzyszy bardzo duży świąd, uczucie pieczenia, skóra jest bardzo sucha, napięta, ze skłonnościami do popękań. Leczeniem zajmuje się lekarz dermatolog. Podstawowym zadaniem jest wyizolowanie czynnika bądź czynników wywołujących taki stan skóry. Na skórę stosowane są maści, a doustnie podawane są leki odczulające, antyhistaminowe.

My zajmiemy się zagadnieniem jak pozbyć się egzemy, nie jest to łatwe, ale postaram się na nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomogą moje porady w złagodzeniu choroby. Jestem zwolenniczką dermo kosmetyków, dlatego je polecam, dobrze dobrane mogą bardzo złagodzić, a nawet znacznie zmniejszyć zmiany chorobowe. Skóra staje się bardziej elastyczna, jest mniej narażona na popękania. Bardzo modne jest oczyszczanie organizmu z toksyn, przeprowadzenie pod opieką osoby, która się na tym zna może również znacznie zmniejszyć zmiany, pozbywamy się alergenów. Pacjenci chorujący na Egzemę mają bardzo dużo metod, które zmniejszyły dolegliwości.  Podobnie rewelacyjnie działa moczenie w soli gorzkiej, roztwór, pół saszetki rozpuścić w 400ml wrzącej wody, ostudzić, gdy ostygnie moczymy, po czym smarujemy grubo wazeliną zakładamy bawełniane rękawiczki na noc. Skóra rano jest miękka. Niektórzy chodzą do lekarzy zielarzy i bardzo sobie chwalą, jak widzicie metod jak pozbyć się egzemy jest bardzo dużo, przedstawiłam zaledwie kilka, mam nadzieję, że chociaż troszkę się przydały.

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię